
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.7 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.05 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Type | Voltage Level |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 32 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 16 |
| Number of Bits | 16 |
| Turn-On Delay Time | 6 ns |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 32.2 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Transceiver, Translator |
| Number of Inputs | 16 |
| Data Rate | 500 Mbps |
| Channel Type | Bidirectional |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Number of Outputs | 16 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Channels per Circuit | 8 |
| Voltage - VCCB | 1.65 V to 5.5 V |
| Voltage - VCCA | 1.65 V to 5.5 V |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$2.45760
Ext.Price$2.45760
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.45760 | $2.45760 |
| 10 | $2.06064 | $20.60640 |
| 25 | $1.88420 | $47.10500 |
| 50 | $1.72287 | $86.14350 |
| 100 | $1.57538 | $157.53800 |
| 300 | $1.51610 | $454.83000 |
| 500 | $1.45907 | $729.53500 |
| 1000 | $1.40854 | $1408.54000 |
